تبلیغات
ندای قانون - مرکز بتسیلم : رژیم صهیونیستی قواعد حقوق بشر را نقض می کند

حقوق بشر اسرائیلی

مرکز حقوق بشری بتسیلم اعلام کرد رژیم صهیونیستی بارها با حملات خود، حقوق فلسطینیان را که تنها سلاحشان سنگ است، نقض کرده است.

به نقل از «معا»، مرکز اطلاعات اسرائیل برای حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی(بتسیلم)، با انتشار گزارشی اعلام کرد اسرائیل، خود با اعمال زور و خشونت علیه غیرنظامیان فلسطینی در کرانه باختری قواعد تعامل را نقض می کند.

در این گزارش به نقض گسترده و سازمان یافته قوانین نظامی اسرائیل اشاره شده و آمده است: نظامیان صهیونیست از سال 2005 تاکنون جان دست‌کم 56 نفر از معترضان فلسطینی که تنها به پرتاب سنگ اکتفا می کردند را گرفته است.

این در حالی است که در قوانین ارتش رژیم صهیونیستی به صراحت آمده است که در برابر پرتاب سنگ از سوی فلسطینیان نباید از سلاح گرم استفاده شود.

از میان 56 شهید فلسطینی از سال 2005 تاکنون، 6 نفر بر اثر اصابت گلوله‌های مشقی با روکش پلاستیکی و دو نفر بر اثر استنشاق گازهای اشک‌آور به شهادت رسیده اند.

سایر 48 شهید این درگیرها توسط ضرب گلوله سلاح های گرم به شهادت رسیده اند.

هفته گذشته نیز نظامیان اسرائیلی دو تن از فلسطینیان ساکن بیت لحم را به ضرب گلوله از پای درآوردند.

در این گزارش همچنین آمده است سربازان صهیونیست بارها از این سلاح ها به طرق غیرقانونی و خطرناک استفاده کرده و مقامات اسرائیلی نیز کوچکترین واکنشی نسبت به استفاده از این سلاح ها و ممنوعیت استفاده از آنها نشان نداده اند.

انتشار گزارش مرکز بتسلیم، واکنش ارتش رژیم صهیونیستی را برانگیخته است، بطوریکه مقامات ارتش این گزارش را جانبدارانه و با تکیه بر وقایع قدیمی و یا موارد تحت بررسی عنوان کردند.

ارتش اسرائیل همچنین تاکید کرده استفاده از سلاح های ضد شورش همگی بر اساس قوانین و قواعد تعامل مندرج در ارتش صورت می گیرد.
طبقه بندی: اخبار حقوقی، حقوق بین الملل، حقوق بشر، دانستنی های حقوقی،
برچسب ها: اطلاعات اسرائیل، قوانین نظامی اسرائیل، نظامیان صهیونیست، حقوق بشر، فلسطین، کرانه باختری،

تاریخ : سه شنبه 10 بهمن 1391 | 10:38 ب.ظ | نویسنده : خانم دهقانپور دانشگاه پیام نور فسا | نظرات

  • کسب درآمد از اینترنت
  • خرید کارت شارژ
  • کار در خانه