تبلیغات
ندای قانون - دادستان کل کشور: عدالت بدون مبارزه با فساد امکان پذیر نیست

به نقل ازروزنامه حمایت

دادستان کل کشور گفت: هرکس امنیت جامعه را مخدوش کند، با او به شدت و حدت برخورد می شود.حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای درجمع خبرنگاران در اردبیل درخصوص دستگیری‌ اراذل واوباش درتهران گفت: افراد دستگیر شده با عنوان اراذل و اوباش تهران جرایم متفاوتی را مرتکب شده‌اند که برخی ازآنها سابقه‌دار بودند که باید برخورد سخت و سنگین با آنها صورت بگیرد، اما برخی دیگر سابقه جرمی ندارند که با آنها نیز باید به نحو دیگر برخورد شود.دادستان کل کشور گفت: برخی ازافراد دستگیر شده علاوه براین‌که سابقه محکومیت دارند خود دادستانی به عنوان مدعی العموم وارد شده و درکنارآن برخی از افراد نیز از آنها شکایت کردند که گاه مرتکب ضرب و جرح، سرقت و دیگر جرایم شرارت‌بار شده‌اند که به طورقطع دستگاه قضایی مطابق با سابقه کیفری و محکومیت این افراد، برخورد جدی با آنها خواهد داشت.
حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای با اشاره به بخشنامه جدید تبیین قانون جرایم مالی ومحکومان به پرداخت مهریه تصریح کرد:‌ اگرچنانچه افرادی معسر باشند، در محکومیت‌های مالی به زندان نمی‌روند، اما اگراموال فرد مورد نظر احراز شود و نسبت به پرداخت دیون اقدام نکند، به زندان می‌رود.سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد:‌ اگر دراین موضوع حالت مبهمی باشد که نه عسرافراد مشخص و نه تمکن‌شان معلوم شود، در این شرایط موضوع بستگی به سابقه کیفری افراد دارد که قاضی در این زمینه اعلام نظر خواهد کرد. وی در بخش دیگری ازسخنان خود گفت: صلاحیت داوطلبان هیچ ربطی به مجرم یا غیرمجرم بودن آنها ندارد و قرار نیست کسی که تایید صلاحیت می‌شود، الزاماً محکومیت قضایی نداشته باشد.
دادستان کل کشور همچنین از عزم جدی دستگاه قضایی برای مبارزه با فساد در همه ابعاد و مصادیق خبر داد و افزود: هدف اسلام تحقق عدالت است و تحقق عدالت بدون مبارزه با فساد امکان‌پذیر نیست. حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای جرایم مرتبط با موادمخدر را از جمله مصادیق مفاسد اولویت‌دار در مبارزه دانست و گفت: امروز با پشتیبانی استکبار جهانی هدف از آلوده کردن جوانان ایران به مواد مخدر بیشتر به دلیل منافع سیاسی است و منافع مالی امر تحت الشعاع قرار گرفته است. سخنگوی دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مردم گناهی نکردند که با اختلاف نظرها و کشمکش ها دلسرد و ناامید شوند افزود: باید با تعامل اختلافات درونی حل شده و برای این کار از امکانات معنوی و مادی استفاده شود. وی افزود: ایجاد اختلافات درونی خواست دشمنان است و برای ممانعت از رسیدن کشور به بسیاری از حقوق خود، به تفرقه در بین مسوولان و مردم تاکید دارند و این نیازمند بصیرت و آگاهی است.طبقه بندی: اخبار حقوقی،

تاریخ : شنبه 30 دی 1391 | 10:04 ق.ظ | نویسنده : خانم دهقانپور دانشگاه پیام نور فسا | نظرات

  • کسب درآمد از اینترنت
  • خرید کارت شارژ
  • کار در خانه