تبلیغات
ندای قانون - نتایج آزمون وکالت، دی‌ماه اعلام می‌شود

نتایج آزمون وکالت، دی‌ماه اعلام می‌شود

به نقل از ایسنا

رییس سابق اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران (اسکودا) گفت: طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور تعداد ثبت‌نام کنندگان در آزمون وکالت در سراسر کشور 58 هزار و 948 نفر بوده است.

علی مندنی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به برگزاری آزمون وکالت گفت: طبق قراردادی که با سازمان سنجش آموزش کشور منعقد کرده‌ایم نتایج آزمون وکالت امسال دی‌ماه اعلام می‌شود.

وی با بیان این‌که «آزمون وکالت در تهران در 5 حوزه امتحانی خواهران و 12 حوزه امتحانی برادران برگزار شد» ادامه داد: تعداد شرکت‌کنندگان بانوان در آزمون وکالت در تهران، 9 هزار و 393 نفر و مجموع شرکت‌کنندگان آقایان نیز 9 هزار و 620 نفر بود.

مندنی‌پور اضافه کرد: تعداد کل ثبت‌نام کنندگان در آزمون وکالت در سراسر کشور، 59 هزار و 103 نفر بود، ولی سازمان سنجش آموزش کشور تعداد 58 هزار و 948 نفر را به عنوان مجموع ثبت‌نام کنندگان قطعی در آزمون وکالت امسال معرفی کرد. تفاوت این 155 نفر به دلیل این بود که احتمالا برخی داوطلبان دو حوزه امتحانی را انتخاب کرده بودند و حوزه امتحانیه دوم برای آنها ثبت شده است.

وی اضافه کرد: همچنین احتمالا بعضی از شرکت‌کنندگان در آزمون وکالت مراحل ثبت‌نام‌شان در این آزمون به صورت ناقص انجام شده و مجددا ثبت‌نام کرده‌اند. براین اساس تعداد کل ثبت‌نام کنندگان در آزمون وکالت طبق اعلام سازمان سنجش همان 58 هزار و 948 نفر است.

مندنی‌پور درباره تعداد غیبت‌کنندگان در آزمون وکالت امسال گفت: تعدادی از شرکت‌کنندگان در آزمون وکالت در استان‌ها، بر سر جلسه امتحان حاضر نشدند و غیبت داشتند. به عنوان مثال از مجموع کل تعداد شرکت‌کنندگان در کانون وکلای دادگستری استان همدان که کمتر از هزار نفر بودند، در حدود 70 الی 80 نفر غیبت داشتند.

وی یادآور شد: صبح امروز (جمعه) اول آذر ماه آزمون وکالت سال 92 با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور به صورت همزمان و به مدت 2 ساعت در 23 کانون‌ وکلای دادگستری با کمال آرامش برگزار شد.

رییس سابق اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران (اسکودا) در پایان گفت: کمترین شرکت‌کننده در آزمون وکالت را کانون وکلای دادگستری قم داشته است. همچنین بیشترین شرکت کننده در این آزمون را کانون وکلای دادگستری مرکز دارا بوده است.
طبقه بندی: اخبار حقوقی، وکالت، دانستنی های حقوقی،
برچسب ها: نتایج آزمون وکالت، علی مندنی‌پور،

تاریخ : شنبه 2 آذر 1392 | 08:58 ق.ظ | نویسنده : خانم دهقانپور دانشگاه پیام نور فسا | نظرات

  • کسب درآمد از اینترنت
  • خرید کارت شارژ
  • کار در خانه