تبلیغات
ندای قانون - لاریجانی: مجال طرح تقلب و فتنه‌های جدید را در انتخابات نخواهیم داد

به نقل از ایسنا


رییس قوه قضاییه با اشاره به شیطنت رسانه‌ها و دولت‌های غربی و برخی اذناب داخلی در مطرح کردن موضوع تقلب، گفت: قوه قضاییه و نیروهای امنیتی و انتظامی مجال طرح شیطنت‌آمیز مباحثی مانند تقلب و فتنه‌های جدیدی را در انتخابات نخواهند داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله آملی‌لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تاکید بر این‌که مهم‌ترین وظیفه تمام مردم و مسئولان در انتخابات، حضور و مشارکت حداکثری است، افزود: در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری بار دیگر شاهد شیطنت برخی رسانه‌ها و دولت‌های غربی و متاسفانه اذناب داخلی آن‌ها هستیم که تلاش می‌کنند موضوع تقلب در انتخابات را در جامعه منتشر کنند؛ با این هدف که اگر نامزد خاص و مدنظر آنان رای نیاورد، ذهن‌ها را به سمت تقلب سوق دهند.

رییس قوه قضاییه مطرح کردن موضوع تقلب در انتخابات را «شگرد و توطئه برملا شده و لو رفته» غربی‌ها در انتخابات کشورهای مستقل دانست و با تاکید بر این‌که این شگرد در بسیاری کشورها از جمله در انتخابات سال 88 ایران به کار گرفته شد، تصریح کرد:‌ دشمنان ما باید بدانند که مردم و مسئولان ایران اسلامی آگاه هستند و اگر کسی در مسیر فتنه جدید حرکت کند، با برخورد قاطع و قانونی مواجه خواهد شد.

آملی‌لاریجانی گفت: دستگاه‌های نظارتی نیز که وظایفی در انتخابات دارند باید با دقت کامل عمل کنند تا بهانه به دست کسی ندهند.

وی رعایت اخلاق انتخاباتی را بسیار ضروری خواند و تاکید کرد: بعید نیست رعایت اخلاق انتخاباتی در شرایط فعلی جامعه و کشور یک واجب شرعی باشد.نامزدهای انتخاباتی نظام جمهوری اسلامی ایران با نامزدهای انتخاباتی کشورهای دیگر کاملا تفاوت دارند.

آملی‌لاریجانی ادامه داد: در جمهوری اسلامی ایران رسیدن به قدرت اصل نیست، بلکه انجام مسئولیت و وظیفه و خدمت به مردم اصل است و بر این اساس نامزدهای انتخاباتی باید توانایی‌های خود را معرفی کنند و دیگران را تخریب نکنند و از «بگم بگم‌هایی»‌ که به عنوان حربه‌ای برای تخریب رقبا بر سر زبان‌ها افتاده و البته خلاف اخلاق، قانون و شرع است، پرهیز کنند.

رییس قوه قضاییه، احراز صلاحیت کاندیداها در انتخابات توسط شورای محترم نگهبان را در مسیر انجام وظیفه نظارتی این نهاد، وظیفه‌ای تاریخی برشمرد و اظهار کرد: برحسب قانون اساسی شرایطی برای کاندیداهای ریاست جمهوری لازم است که از جمله آن مدیر و مدبر و رجال سیاسی و مذهبی بودن است و بدیهی است که این چند ویژگی مهم باید در سطح ملی باشد؛ زیرا میان مدیریت اجرایی یک کشور با مدیریت یک اداره‌ کل یا حتی یک وزارتخانه تفاوت وجود دارد و نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری باید در چارچوب ملی و کشوری، مدیر و مدبر باشند.

رییس دستگاه قضایی گفت: شورای نگهبان وظیفه دارد که واجدان اوصاف مندرج در قانون برای نامزدهای انتخاباتی را احراز کند و برخی ردصلاحیت‌ها لزوما به معنای دارا نبودن این اوصاف از سوی کاندیداها نیست، بلکه معنی آن این است که شورای نگهبان شرایط آن‌ها را احراز نکرده است.

آملی‌لاریجانی گفت: این وظیفه نامزدهای انتخاباتی است که شرایط و ویژگی‌های خود را به شورای نگهبان عرضه کنند و اگر کسی نتوانست در این مسیر خود را به‌خوبی به شورای نگهبان عرضه کند، صلاحیت‌ او برای شورای نگهبان احراز نخواهد شد.

رییس قوه قضاییه در پایان توجه نهادهای ذی‌ربط به شرایط و نحوه حضور و ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری و تغییر در نحوه ثبت‌نام‌ها با هدف افزایش شان ثبت‌نام در این انتخابات را خواستار شد.

وی در ابتدای این جلسه با تبریک حلول ماه عظیم‌الشان رجب، از این ماه به عنوان ماه استغفار و توبه و بازگشت به سوی حق‌تعالی نام برد و گفت:‌ در این ماه شریف فرشته‌ای از بارگاه الهی بندگان را به سوی حق‌تعالی دعوت می‌کند و به بندگان الهی از جانب حق‌تعالی اعلام می‌دارد که خداوند، جلیس کسی است که با او انس بگیرد و مطیع کسی است که از او اطاعت می‌کند.

رییس قوه قضاییه تاکید کرد: میزان قرب به خداوند متعال به میزان عبودیت انسانهاست و انسان‌ها در این مسیر عبودیت و قرب تا جایی پیش می‌روند که حضور حق‌تعالی را شهود می‌کنند و در نظر بر وجه او واله می‌شوند.

رییس دستگاه قضایی ماه رجب را فرصت بسیار مغتنمی برای قرب الهی توصیف کرد و گفت: دعاها و مناجات‌های این ماه دریچه‌ای برای دستیابی به استجابت الهی و قرب تحصیل مدارج توحیدی است و امیدواریم همة مؤمنان از برکات این ماه عظیم‌الشأن بهره‌مند شوند.
طبقه بندی: مناسبت ها، اخبار حقوقی، حقوق اساسی،
برچسب ها: انتخابات، آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه، قوه قضاییه، انتخابات ریاست جمهوری،

تاریخ : پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392 | 10:49 ق.ظ | نویسنده : خانم دهقانپور دانشگاه پیام نور فسا | نظرات

  • کسب درآمد از اینترنت
  • خرید کارت شارژ
  • کار در خانه