تبلیغات
ندای قانون - معاون دادستان شیراز به لیست تحریمی های اتحادیه اروپا پیوست!

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست دیروز خود در بروکسل ضمن تمدید تحریم‌ها علیه مقامات ایرانی، نام ۹ شخصیت ایرانی از جمله دادستان شیراز را نیز به لیست سیاه خود اضافه کردند.


به گزارش شیرازه، سید رضا موسوی تبار، معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب شیراز به دلیل آنچه اتحادیه اروپا از آن به عنوان نقض حقوق بشر یاد می کند، در فهرست تحریمی اتحادیه اروپا قرار گرفت. 

مدیر شبکه «پرس‌تی‌وی» و رئیس اتاق خبر این شبکه، رئیس زندان اوین، دادستان ساری، دو قاضی خوزستانی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای، یک قاضی دادگاه تبریز، از جمله نفراتی‌اند که نام آن‌ها هم وارد این لیست شده است. 

پلیس فتای ایران هم نهادی است که اتحادیه اروپا نام آن را در لیست سیاه خود قرار داده است. 

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست دیروز خود در بروکسل، تحریم‌ها علیه مقامات ایرانی را یکسال دیگر تمدید کردند. در این نشست همچنین نام ۹ مقام ایرانی دیگر به فهرست تحریم‌ها افزوده شد. افرادی که نام آن‌ها در این لیست باشد، از ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا منع شده و حساب‌های آن‌ها در بانک‌های اروپایی مسدود می‌شود 

اتحادیه اروپا تحریم‌های جدید را به بهانه آنچه «نقض جدی حقوق بشر» خوانده به تصویب رسانده است. با اضافه شدن نام‌های جدید به این لیست، تعداد شخصیت‌های حقیقی و حقوقی ایرانی که در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند، به ۸۷ نفر رسید. این تحریم‌ها از تحریم‌های اعمال‌شده به بهانه برنامه هسته‌ای ایران، جدا است. 

اقدام اتحادیه اروپا پس از آن انجام می‌شود که هفته گذشته «احمد شهید» گزارشگر ویژه سازمان ملل نیز در اقدامی هماهنگ، با انتشار جدید‌ترین گزارش خود مدعی افزایش نقض حقوق بشر در ایران شد. «جواد لاریجانی» رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه این گزارش را «پرونده‌سازی» خوانده و می‌گوید «این گزارش فاقد روش‌شناختی است».

طبقه بندی: اخبار حقوقی، حقوق بین الملل، حقوق بشر،
برچسب ها: سید رضا موسوی تبار، معاون دادستان، دادسرای عمومی و انقلاب شیراز، پلیس فتای ایران، اتحادیه اروپا، تحریم‌ ایران،

تاریخ : جمعه 25 اسفند 1391 | 11:02 ب.ظ | نویسنده : خانم دهقانپور دانشگاه پیام نور فسا | نظرات

  • کسب درآمد از اینترنت
  • خرید کارت شارژ
  • کار در خانه